מנהיגות נוער – רכזת: גלי בן אדיבה 0546739439 מייל [email protected]

בתחום המנהיגות אנחנו מכשירים את הקרקע למנהיגי ומנהיגות המחר שלנו. שתי הקבוצות המובילות בתחום זה הן מועצת הנוער העירונית, כחלק מגלגלי המועצות המתחיל במועצות התלמידים בבתי הספר ומגיע עד לגלגל המועצה הארצית. בין היתר, אנו מלווים את מועצות התלמידים והמנחות הבית ספריות וכן פועלים וחותרים לשינויים ולעשייה למען הנוער בעיר, במסגרת הפעילות של מועצת הנוער העירונית.

הקבוצה השנייה של מנהיגות צעירה הינה תנועת הנוער העירונית מד"צים, אשר פועלת הן בבתי הספר היסודיים והן התיכוניים בשכבות גיל נרחבות החל מכיתה ד' ועד כיתה יב' התנועה מורכבת משכבת גיל בוגרת שעוברת הכשרה מקיפה בסוף כל שנת הדרכה, במסגרת ובשיתוף פעולה עם מנהל חברה ונוער במשרד החינוך החל מכיתה ט' ועד לכיתה יב'. בסיום כיתה יב' המד"צים והמד"בים מיועדים ומיועדות לצאת לשנת שירות בגרעין המד"צים של משרד החינוך.

קבוצות נוספות בתחום המנהיגות הפועלות בעיר: "באנו לעשות מעשה", "שווים", "קבוצת מגדר" ועוד.

פנאי ופיתוח אישי – מנהלת סברס88 – ערגה תובל 0546739627 [email protected]

בתחום הפנאי והפיתוח האישי שמנו לעצמנו מטרת על של יצירת בית עם פעילויות משמעותיות לנוער בעיר. הפעילויות מרוכזות תחת מועדון הנוער סברס88 ובו חדר מוזיקה לחממה מוזיקלית, סטודיו לפעילויות ריקוד, חוגי העשרה והתמקצעות כגון איפור והעצמה אישית, ליצנות בקהילה, חוג תיאטרון לנוער חינוך מיוחד, קורס מד"א, פרלמנט נוער, נערות נפגשות ועוד. בנוסף מתקיימים במועדון ערבי במה פתוחה ופעילויות סביב נושאים שנתיים, כולל אוכל והעשרה.

בקרוב ייפתח מועדון נוער נוסף בשכונת השחר בעיר.

מעורבות חברתית - רכזת: גלי בן אדיבה 0546739439 מייל [email protected]

במסגרת תעודת הבגרות החברתית המחייבת את הנוער בכיתות י'-יב' לקחת חלק בתרומה איכותית לקהילה, שמנו לעצמנו למטרה ליצור כמה שיותר מקומות התנדבות ולגעת בקשת של תחומי עניין לנוער, בכדי למקסם את איכות התרומה ואת חדוות העשייה של הנוער. תחת תעודת הבגרות החברתית, אנו עובדים ועובדות בשיתוף פעולה צמוד עם בתי הספר במסגרת החינוך החברתי וכן עומלים ליצירת שיתופי פעולה נוספים לבניית קבוצות עניין שיתועלו לתרומה קהילתית. בין קבוצות המעורבות החברתית שלנו נמנות קבוצות הפנאי, תנועות וארגוני הנוער וקבוצות המנהיגות וכן שיתופי פעולה עם מד"א, מכבי אש, החווה החקלאית בדימונה ועוד.