מעבדת תרבות דימונה 

לוגו תיאטרון דימונהדברים קורים בדימונה. בלב המדבר, בעיר המרוחקת ממרחק הארץ, פועל התיאטרון שלנו, שמוביל מהלך של שינוי תרבותי אמיתי באזור הדרום.

במשך ארבע שנים פעילותנו צברה תאוצה, עד שסוף סוף חנכנו באופן רשמי ב-2011 את בית תיאטרון דימונה, שנבנה בתרומה של מפעל הפיס, משרד נגב גליל ועיריית דימונה. מבנה התיאטרון כולל חלל מופעים מסוג "בלק בוקס" בן 120 מקומות, גלריה לאמנות, סטודיו לחזרות, חדרי שחקנים ומשרדים.

הצוות שלנו נרתם בתחושת שליחות אתגר המחייב: להפוך את דימונה למרכז תרבות ארצי ובינלאומי לאמנות חדשה ומחויבת לקהילה. אנו מציעים רפרטואר הצגות ייחודי שמתמקד בהפקות מקור איכותיות, אבל דואגים גם להציע שפע של פעילויות והפקות אורחות. עבורנו שם המשחק הוא עשייה מגוונת ואיכותית, לטובת כלל תושבי האזור.​

תיאטרון דימונה

תיאטרון דימונה הפועל תחת הכותרת "מעבדת תרבות" הוא ללא ספק אחד מהפרויקטים התרבותיים המדוברים בישראל. הרעיון שעומד מאחורי הקמתו הוא עידוד היצירה בפריפריה. הפרויקט הממומן על ידי מפעל הפיס משותף גם למשרד הנגב והגליל, משרד התרבות והספורט, לעיריית דימונה וכמובן לאנשי עמותת "מעבדת תרבות". בעמותה זאת חברים בין היתר הסופר רון לשם, השחקן משה אבגי, הבמאי דורון תבורי, מנכ"לית הבימה אודליה פרידמן ועוד. במסגרת פרויקט מיוחד זה עברו צוות השחקנים להתגורר בדימונה, יחד עם המנכלית מיקה יזרעלוביץ' והבמאית נועה קנולר שמעברה לעיר יחד עם בעלה השחקן המוערך אוהד קנולר, זכו לחשיפה רבה. עוד בצוות השחקנים:

בתחילת 2010, עבר התיאטרון לאולם הזמני שהוקם לטובתו בבית הספר יוספטל בעיר. במקביל החלו עבודות הקמתו של תיאטרון ה"בלייק בוקס" השני בארץ, בשכונת כובשי אילת בעיר. עלות הקמת התיאטרון עומדת על 2.5 מיליון ש"ח, והוא הוקם במימון מפעל הפיס.

תיאטרון דימונה מצליח לייצר פעילות תרבותית רחבה שמשליכה על הסינמטק, המתנ"ס, חוגי התיאטרון ועל חיי התרבות בכלל.
בשנים האחרונות משרד התרבות והספורט תומך בתיאטרון.
בין היוזמות הברוכות, אנסמבל דימונה מקיים פסטיבל דימונה למחול ותיאטרון.
במקום פועלת גלריה המעלה תערוכות של אומנים מדימונה פרויקט "הדימונעים" – חיבור של אומנים דימונאים למופע משותף.
תיאטרון דימונה מקיים שיתופי פעולה עם תיאטראות בארץ ובעולם תיאטרון ניו-יורק התארח בדימונה ותיאטרון דימונה התארחו שם.

בין ההפקות שהועלו:

  • ילד הכרובית
  • בקופסאות בטון
  • בוקר טוב אליהו

​הישארו מעודכנים - הכנסו לדף הפייסבוק הרשמי של תיאטרון דימונה:

לכניסה לדף הפייסבוק הרשמי של תיאטרון דימונה

כניסה לאתר תיאטרון דימונה