ביחידת ההעשרה- ביחידה זו פועלת תפיסה קהילתית, שמטרתה קידום והרחבה של הקשר בין המג"ר לקהילה ושל הקהילה עצמה ע"י מיצובו כמרכז לפעילות חווייתית בשעות הפנאי וחיזוק קשרי הקהילה דרך השתתפות וחוויה. בכל שנה, אנו שואפים להרחיב, להגדיל ולהתאים את היצע החוגים לצרכים ההתפתחותיים של פעוטות בגיל הרך, תוך הקשבה לרחשי ליבם של קהילת ההורים הצרכנים.

כמו כן, המרכז מקיים מערך של הרצאות, סדנאות וקבוצות להורים במגוון תחומים: ליווי התפתחותי והכנה ללידה, הורות, תזונה, קשב וריכוז ועוד.

במהלך כל השנה מתקיימות בתוך המרכז ומחוצה לו, פעילויות, סדנאות וימי שיא לילדים ולהורים זאת בשיתופי פעולה נרחבים עם ארגונים אחרים בעיר כדוגמת מרכז צעירים, הספרייה העירונית, ויצו ועוד.

שיתופי פעולה בהפעלת תכניות קהילתיות- המרכז הינו שותף מרכזי בהפעלה של תכניות שונות לקידום ההתפתחות של פעוטות בגיל הרך במסגרת"360- התכנית הלאומית", במגוון תכניות:

תכנית אור- תכנית אשר במסגרתה מאותרים 50 ילדים מידי שנה בגני הילדים בעיר, אשר נמצאים בסיכון התפתחותי רגשי- סביבתי. הילדים מקבלים שעות פרטניות מגננת מוסמכת שמחזקת חלקים של תפקוד רגשי חברתי של הילד.

דלת פתוחה- במסגרת תכנית זו הורים לילדי הגן יכולים לקבל עד 10 מפגשים עם פסיכולוגית להדרכת הורים. ההפנייה דרך הגננת בלבד ובאמצעותה. 

בית פתוח- במסגרת תכנית זו ניתן להגיע לייעוץ חד פעמי, ראשוני, שהוא לא אבחון כי אם התייעצות עם אחת מהמטפלות הפרא רפואיות על בסיס ביטולים וקריאה מיידית. הורה לפעוט שמתעורר אצלו חשד שמשהו לא מתפתח כמצופה אצל התינוק שלו, יכול להתקשר למג"ר ולהירשם לתכנית זו. יוזמן לייעוץ במועד שבו בוטל טיפול באופן לא צפוי (קריאה מיידית).

מסיכון לסיכוי- תכנית שמופעלת בשיתוף עם משרד הרווחה אגף השיקום ונעמ"ת במסגרת מעון שלווה. במסגרת התכנית מאותרים פעוטות בגילאי  לידה עד 3 אשר להם עיכוב התפתחותי קל, משולבים במעון יום רגיל ומקבלים את הטיפולים הפרא רפואיים להם הם זכאים (פיזיוטרפיה, תקשורת ורב"ע) במסגרת המעון כמו גם תרגול של הטיפולים ע"י מתרגלת מטעת הפרוייקט לאורך כל יום השהות של הפעוט במעון.

מכוון פרט - תכנית התערבות מערכתית רב-תחומית בתחומי ההתפתחות השונים, עבור ילדים המתקשים בתפקודם ויש לכך ביטוי בתפקודם במסגרות החינוך ( גני צעירים וטרום חובה).  צוות התכנית (פסיכולוגית, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת) פועל בשיתוף עם הצוות החינוכי בגנים ומהווה גורם  היוועצות ותמיכה לגננות לגבי הילדים במסגרת. ההנחה היא שהתערבות מוקדמת וטיפול בילדים בעלי קשיים בגיל הרך, הינה בעלת השלכות לטווח ארוך: היא מונעת הצטברות והחמרה של קשיים התפתחותיים, הופעתם של קשיים רגשיים והתנהגותיים נלווים ומאפשרת צמיחה תוך מימוש יכולתם של הילדים.

 

 

פרטי קשרהמרכז גיל הרך

מרכז הריטג' לגיל הרך, דימונה

כתובת: שדרות הרצל 6 ,דימונה

טלפון: 073-2756150/1/2 פקס: 08-6579847

שעות פתיחה- ימים א-ה בין השעות 8:00-19:00