גאווה דימונאית!

פורסם ע"י: דוברות
|
תאריך עדכון: 20/08/2017
מינויים מרשימים של בני דימונה
מאיר בן שבת, לשעבר מפקד מרחב דרום בשב"כ מונה לראש המל"ל במקום יוסי כהן, ואילו אילן סבג קיבל את דרגת התא"ל וקיבל לידיו את הפיקוד על ההנדסה * ראש עיריית דימונה, בני ביטון, ברך את השניים ואף שוחח עמם טלפונית

ראש הממשלה בנימין נתניהו מינה השבוע את בן דימונה מאיר בן שבת לתפקיד ראש המל"ל (מועצה לביטחון לאומי) במקומו של יוסי כהן, שמונה לפני כשנה לראש המוסד.

בן שבת, 51, שימש עד לאחרונה כמפקד מרחב דרום בשב"כ. בן שבת נולד, גדל והתחנך בדימונה. מצה"ל הוא השתחרר ב-1989 לאחר שירות כמש"ק שלישות בגולני, ומיד הצטרף לשב"כ.

על מינויו של בן שבת אמר נתניהו כי "בעוד יומיים הוא יתחיל בתפקידו כראש המל"ל. בן שבת הוא עתיר ניסיון ומעש בהגנה על ביטחון ישראל, בשב"כ, כולל בתפקידו האחרון כראש מרחב דרום, ואת כל תפקידיו עשה בהצטיינות. הוא גם מוכר לחברי הקבינט שכבר התנסו בבהירות מחשבתו, פרי ניסיונו פעמים רבות. אנחנו מקבלים אותו בברכה".

בתחום המודיעין ובתחום הניהול הבכיר.

בן שבת התגייס לשירות הביטחון הכללי בינואר 89', מיד עם תום שירותו הסדיר בצה"ל (84-88 בחטיבת גבעתי). התחיל את דרכו כעובד מן השורה במרחב-הדרומי של השירות, רכש מומחיות בתחום החמאס ברצועת-עזה והיה שותף למרבית הפעולות נגדה בשני העשורים האחרונים. בין השאר, ניהל מטעם השירות את הפעילות במבצע "עופרת יצוקה" .

לאורך שנות-עבודתו בארגון, כיהן במגוון רחב של תפקידי ניהול, באגפי ביצוע ובאגפי מטה. בין השאר, עמד בראש שתי חטיבות וכיהן בראשות שלושה אגפים: אגף הסייבר, האגף הארצי לסיכול טרור וריגול ולמחקר ולמדיניות, והמרחב הדרומי

בתפקידיו אלה, הופקד על ניהולן של מערכות הכוללות מאות עובדים ומנהלים בתפקידים שונים ובמקצועות מגוונים, ניהל עשרות מבצעים מודיעיניים וסיכוליים, קיים קשרי חוץ ענפים, הקים יחידות, הוביל שינויים מבניים, ניהל תהליכי מחקר וחשיבה אסטרטגית ועסק בעיצוב המדיניות בשורה ארוכה של נושאים.

בשבוע שבו מינה נתניהו את בן שבת, מינה הרמטכ"ל גדי אייזנקוט את אל"מ אילן אילן סב"ג לקצין הנדסה ראשי. סבג הועלה לדרגת תת אלוף. סבג אף הוא דימונאי, ויש לו משפחה ענפה בדימונה.

סבג שירת בסיירת המובחרת יהל"ם ואף היה סגן מפקד היחידה, הוא פיקד על סיירת יעל, שירת כמג"ד ומפקד בית הספר להנדסה (בהל"צ) וכיום הוא בתפקיד הבכיר ביותר בחיל ההנדסה
ראש עיריית דימונה, בני ביטון, שלו הכרות אישית הן עם בן שבת והן עם סבג, ברך את השניים, שוחח עם בן שבת ואף שלח להם מברק ברכה.