ערב הוקרה למרכז שיקום יחדיו דימונה

פורסם ע"י: דוברות
|
תאריך עדכון: 17/12/2017
​לאחרונה התקיים במשכן לאמנויות הבמה בדימונה אירוע הוקרה למרכז השיקום המופעל על ידי עמותת יחדיו * את האירוע הובילו מטופלי המרכז
בשבוע שעבר (ד') קיימה עמותת יחדיו אירוע הוקרה מרגש למשתתפי הפעילות במפעל השיקומי הרב- נכותי בדימונה אותו מפעילה העמותה. האירוע התקיים במעמד ראש עיריית דימונה, בני ביטון, יו"ר עמותת יחדיו, הד"ר אסתר לוצאטו ומנכ"ל העמותה, אל"מ (מיל.) יאיר באר.

מפעל השיקום בדימונה הינו מסגרת יום תעסוקתית המיועדת לאוכלוסייה הלוקה במוגבלות שכלית התפתחותית ברמות קל- בינוני. במפעל יחדיו דימונה עובדים 170 אנשים עם מוגבלות במגוון עבודות וזוכים לליווי ושיקום, לפעילויות כייף, לטיולים, לתמיכה והכוונה בתעסוקה במפעל ובשוק החופשי. החזון המוביל את הצוות המקצועי במפעל הוא שיפור המיומנויות התעסוקתיות של המטופלים, ��ידומם לפי צרכיהם האישיים, הקניית הרגלי עבודה בסיסיים, שיפור מיומנויות אישיות וחברתיות ושיפור באיכות החיים. כאשר מטרת העל היא לתת מענה תעסוקתי–שיקומי ולהוביל לעצמאות תעסוקתית ותפקוד עצמאי בקהילה.

 ראש עיריית דימונה, בני ביטון: "בערב הזה מתקיים בו אחד מהאירועים הכי מאתגרים שלקחתי בהם חלק. אני גאה ושמח שהמפעל הרב-נכותי מספק עבודה ל-170 אישה ואיש ועוד בשכר סביר בהחלט". ראש העיר הוסיף "רק בשביל רגעים כאלה היה שווה לי לוותר על עולם העסקים, לטובת משרה של משרת ציבור. אני נרגש ואני מעודד ואעשה ככל אשר אוכל על מנת שהמפעל הרב-נכותי ימשיך להתקיים, לתרום ולהיות חלק חשוב בחיי הקהילה הדימונאית".

ראש העיר שיבח על שיתוף הפעולה בין העירייה ואגף הרווחה לבין עמותת יחדיו והודה לצוות על עשייתו המרשימה למען מקבלי השירות.

 יו"ר עמותת יחדיו, ד"ר אסתר לוצאטו ציינה כי "עמותת יחדיו מביאה לידי ביטוי מחויבות ארוכת שנים של משפחת לוואן, מקימת קרן רש"י, לצמצום הפערים החברתיים במדינת ישראל. הארגון מוביל חזון המתמקד בבניית חברה שוויונית,  בהקטנת הפערים החברתיים ובקידום החינוך והחברה. בזכות שיתופי הפעולה המרשימים שהיא רוקמת היא מצעידה את הדרום קדימה".

אל"מ (מיל.) יאיר באר ציין כי שיתוף הפעולה עם משרדי הרווחה הבריאות והרשות המקומית מאפשר את פריחתו של המפעל המיוחד הזה. באר הודה למעסיקים השונים על תמיכתם במפעל וציין את ערך הנתינה שלהם: "צוות המפעל הוא כמו יהלום גדול ויקר ערך עבור מקבלי השרות".

את הערב חתם הזמיר מישל כהן, בן דימונה שהפליא בשיריו והקפיץ את הקהל.​