שער שוויון

פורסם ע"י: דוברות
|
תאריך עדכון: 27/12/2017
פרויקט של אחווה ושלום
השבוע התקיים טורניר הפתיחה של שנת תשע"ח במחוז נגב מזרחי בתכנית "שער שוויון". הטורניר נערך, באופן מסורתי, במגרש האימונים בדימונה.

בפעילות המחוז משתתפים 12 בתי ספר יסודיים מהיישובים באזור- ירוחם, שגב שלום, מצפה רמון, ערערה וכמובן דימונה.

אל האירוע הגיע, גם כן באופן מסורתי, ראש עיריית דימונה, בני ביטון, שנשא דברים בטקס הפתיחה. ביטון גם זכה לקבל תעודת הערכה וחולצה ממוסגרת מאנשי "שער שוויון", כהוקרה על התמיכה של העירייה בפעילות התכנית בחמישה בתי ספר יסודיים בעיר.

ראש העיר ביטון אמר באירוע: "הכדורגל, בעיקר בקרב בני הנוער, הוא גשר לשלום ולאחווה כאשר מדובר בקבוצות המורכבות מילדים יהודים ולא יהודים. מה שאנחנו, הפוליטיקאים, לא מצליחים לעשות, יעשו הילדים האלה ויביאו את השלום המיוחל ".

משער שוויון נמסר: "אנחנו שמחים לפתוח את השנה השישית שלנו בנגב ובדימונה בפרט. שיתוף הפעולה עם עיריית דימונה הוא מופלא והוא מתבטא לא רק באירועי פתיחה מרשימים בעיר בנוכחות ראש העירייה, אלא גם בתמי��ה שוטפת בפעילות, לרווחת ילדי העיר".

"שער שוויון" הוא ארגון חינוכי, חברתי וספורטיבי השואף להקנות מסגרת מועילה לילדים ונוער באזורי הפריפריה החברתית של ישראל. הארגון מפעיל קבוצות בבתי ספר, אשר משלבות אימוני כדורגל וטורנירים חודשיים לצד מרכזי למידה לתגבור לימודי ופעילויות חינוכיות להקניית ערכים. במסגרת הטורנירים המחוזיים זוכים החניכים להיפגש עם ילדים מיישובים אחרים ושכונות אחרות, אשר מגיעים מרקעים שונים ולפעמים דתות שונות. בטורנירים מושם דגש על התנהגות ספורטיבית ואף מוענק בסופו גביע "הקבוצה  ההוגנת". בשנת הפעילות תשע"ח, התשיעית בתולדות הארגון, ישתתפו בתוכנית "שער שוויון" 3,500 ילדים ונערים, גילאי 9-16 בכל רחבי ישראל, בכ-220 בתי ספר יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים, מרמת הגולן ועד אילת.​