החלטה בדבר הקמת שדה התעופה ליד דימונה

פורסם ע"י: דוברות
|
תאריך עדכון: 23/10/2018
בימים אלה מגיע לשיאו הקמפיין הכלל ארצי להקמת שדה התעופה המשני של מדינת ישראל-  בבסיס נבטים, הסמוך לעיר דימונה.  
בימים אלה מגיע לשיאו הקמפיין הכלל ארצי להקמת שדה התעופה המשני של מדינת ישראל-  בבסיס נבטים, הסמוך לעיר דימונה.  את החלטת ראש ממשלת ישראל להקמת ועדת מומחים ,לבחינה מחודשת של הנושא ( לאחר שכבר הוחלט על בסיס רמת דוד בצפון) יש לזקוף למכבש לחצים ומאמץ גדול שהפעיל, בין היתר, ראש עיריית דימונה, מר בני ביטון.   

ביטון, בסדרת פגישות חשאיות- גייס לנושא קצינים בכירים, אשר שימשו בעבר בחיל האוויר, בהם האלוף במיל', אליעזר שקדי , והציג לראש הממשלה מציאות שונה והוכחות כי שדה התעופה חייב לקום בנבטים.  היענות ראש הממשלה לבחינה, וההתעוררות הגדולה – נזקפות לזכות ראש העיר דימונה, יחד עם ראשי רשויות מהדרום ומהצפון.

עוד נודע כי בשבועות הקרובים תתקבל ההחלטה הדרמטית בנושא אשר צפויה לתת עדיפות להקמת שדה התעופה בסמוך לעיר דימונה (12 דקות נסיעה).  שדה התעופה אמור לקלוט, בשלב הראשון, כ- 5 מיליון נוסעים ואת כול סוגי המטוסים, ובהמשך- יש לשדה נבטים יכולת התרחבות וגדילה בלתי מוגבלים, לאור היותו ממוקם על מרחבי הנגב ומבנה קרקעי המאפשר זאת.  נציין גם כי מדובר על תוספת בלתי נתפסת של כשבעת אלפים מקומות עבודה במעגל המידי ואלפים נוספים בנוסף להם. בהתייחס לעניין הרעש – נציין כי נתיבי הגישה לשדה התעופה אינם עוברים מעל העיר והמטוסים מנותבים לנחיתה מכיוון צפון- מערב.

 מר בני ביטון ציין, במספר ראיונות שנתן לאחרונה, כי הקמת שדה התעופה תתאפשר בתוך פחות משנתיים מיום החלטת הממשלה, מאחר ותשתיות הקרקע, למעט טרמינל נוסעים, כבר קיימות. נציין עוד כי שדה התעופה נבטים שייך מבחינה מוניציפלית לעיר דימונה והיא זו שתהנה מהכנסות הארנונה ממנו.  ראש העיר, בהתייחס לידיעה זו, מציין כי " מדובר בהחלטה שהיא מהגדולות מבחינה חברתית וציונית בעת הזו. זו איננה החלטה פוליטית אלה חברתית וערכית והקמת שדה התעופה המשני של נבטים, היא זו שתביא לפריחה נוספת ודרמטית של דימונה בשנים הבאות" . ​