דימונה מתחדשת

פורסם ע"י: טל מגרה
|
תאריך עדכון: 09/04/2017
התחדשות עירונית בדימונה
התידשות עירונית ברחוב יגאל אלון
עיריית דימונה וראש העיר שמו בראש סדר העדפותיהם את שדרוג השכונות הוותיקות לצד בניית שכונות חדשות. 

בהתאם לזאת נערכה ישיבה עם הדיירים, בה הוחלט על מתכונת השיפוצים שיעברו המבנים (1209, 1205, 1215) ברח' המעפיל, שלאחר השיפוץ ישנו את פניהם. גם כאן, השיפוצים יכללו שיפוץ כניסות, שינויי אלמנטים, טיפול בגדרות ובחצרות, מרפסות אחידות ועוד. השדרוג יעלה 2 מיליון שקל סה"כ. דוגמא ניתן לראות בלינק המצורף. 

https://goo.gl/YGV3AA 

            לאחר מכן, יעבור הפרויקט לשד' יגאל אלון (בתמונה), למבנים על הציר המרכזי. בלוקים מס' 15,16, 17, 18, מתוכננים לשדרוג של טיפוח ושיפוץ, שישנו את פני המבנים לחלוטין וכמו כן, יטופלו גם חצרות הבתים. השדרוג יעלה כ650,000 שקל. במקביל לרחוב יגאל אלון העירייה תשדרג גם את הבניינים 115,114 ו116 ברחוב הרצל בעלות של 600 אלף שקל.
רחוב הרצל

אגף שפ"ע נכנס ביוזמה משמעותית לשכונות השונות בנווה דוד על מנת לשפרן. השיפוץ כלל דברים רבים ששנים לא נעשו כגון שיפוץ גדרות, תיקונים, טיפול בעמודי תאורה וצביעה חיצונית של כניסות. ברשות לא מסתפקים בשיפוץ היסודי שנעשה ונראה כי החלה לה תקופה של שיפוצים ושיפורים רבים ברחבי העיר. תנופת ההתחדשות תביא עמה דברים טובים רבים לעיר שייעשו בהדרגה, כגון שיפוץ של שכונות ומבנים וכל זה במסגר�� פרויקט שיקום שכונות כובשי אילת והערבה.

דבריו של ראש עיריית דימונה, בני ביטון, מעידים כי אין בכוונת העירייה לעצור במגמת שיפור פני העיר. "אנחנו עובדים קשה על מנת להגיע לכל השכונות הוותיקות, בשלוש השנים הקרובות אנו נשתדל להגיע לכל דימונה. חדש מול ישן הינו חלק מרכזי מתוכניתי לקידום העיר, לא רק בנייה של שכונות חדשות".​