זיכרון בסלון בדימונה

פורסם ע"י: טל מגרה
|
תאריך עדכון: 19/04/2017
בואו להתארח במיזם חשוב זה
זיכרון בסלון
"זיכרון בסלון" – מציינים את ערב השואה בצורה אחרת
האגף לשירותים חברתיים ( אגף הרווחה) המחלקה לעבודה סוציאלית קהילתית, בשיתוף המתנ"ס ומרכז ידעים, יובילו השנה את הפרוייקט "זיכרון בסלון, ברמה עירונית.

 מהו פרוייקט "זיכרון בסלון"?
"זיכרון בסלון" – הוא יוזמה חברתית שמאפשרת לציין את ערב יום השואה קצת אחרת, בסלון הבית,בין המשפחה והחברים, מפגש המורכב מעדות, חלק אומנותי, תוך שיתוף ודיון.

 מתי ואיך זה התחיל?
לפני 7 שנים התכנסה קבוצת חברים בסלון אחד, כדי להעביר יחד את ערב יום השואה. הם הקשיבו לעדויות,  שרו וניגנו. תוך כדי מצאו עצמם בעיצומו של דיון על האופן שבו השואה משפיעה על החיים שלנו כאן ועכשיו.
בסוף הערב כל החברים חשו בצורך לשתף בחוויה הזו אנשים נוספים.
ואכן כך זה התחיל מאז – זיכרון בסלון הולך ותופס תאוצה, ומתרחב לאלפי סלונים ברחבי המדינה ומחוצה לה. כאשר כל אדם וכל אחד יכול לקחת חלק בזיכרון בסלון, בי�� כאורח או כמארח.

 ברמה העירונית -  המטרה היא לחבר בין תושבי הקהילה, האוכלוסייה המבוגרת, בני הנוער וכל מי שהנושא חשוב לו ומעניין אותו. (מכאן החבירה  ושיתוף הפעולה בין המחלקה לעבודה סוציאלית באגף הרווחה, המתנ"ס ומרכז יעדים).
דרך השותפות ויצירת החיבור בין תושבים בשכונות וכל השותפים הרלוונטיים – בעצם יטמיעו ויעלו את התודעה ותגדל החשיפה של הקהילה והדורות הבאים לנושא השואה.
לצערינו – שורדי  השואה הולכים ומתמעטים, ע"כ חשוב לשמוע, לתעד, ללוות את השורדים, לתעד את סיפוריהם ועדויותיהם, והדבר מוטל עלינו דור ההמשך, להוביל את הנושא ולקדמו, בייחוד לנוכח העובדה שמתרבים מכחישי השואה, כך נזכור כולנו.

השנה – יתקיימו ברחבי העיר דימונה – כ – 18 מוקדים קהילתיים בהם יועבר ערב זיכרון בסלון בין המוקדים :מחלקת הנוער, מרכז יעדים, אוניברסיטה בע"מ, מועדון מופ"ת בית אפריים, מועדון קשישים בשכ' הניצחון, קידום נוער, בית אבות שירלי, הבית במרחבים, עמותת אחרי כפר הסטודנטים " איילים" ובמקומות נוספים. 

זיכרון בסלון – יערך וימשך לאורך השבוע שיחל בערב יום השואה והגבורה 23/4/2017 במוקדים קהילתיים ועירוניים שונים.
פרטים נוספים, הרשמה והצטרפות למוקדים בדימונה ניתן לפנות למובילי הנושא:

 אילנה נירנברג     – עו"ס קהילתית              073/2756121/4
עדיאל אלגי         - מ. מרכז יעדים              050-9499272
מורן בוגנים          - מרכז יעדים                  052-3788011
מאור בניטה        - מ. מח' נוער                  050-3649600

 פרטים נוספים על הפרוייקט ניתן למצוא באתר

www.zikaronbasalon.com​