המחלקה לזהירות בדרכים ובטיחות מציגה יום של שיאים לטובת הדימונאים

חידון עירוני בבוקר, נתן גושן – בערב בהופעה לכלל התושבים

לאורך כל השנה התרגלנו לפעילות המאסיבית של המחלקה לזהירות בדרכים - בעיריית דימונה בראשותה של שולי לוי אילוז והמסייעת בידה - הגב' זיוון פלקר.

אז איך מסיימים פעילות שנתית? באירוע שיא כמו שהמחלקה יודעת להפיק.

כאמור, השבוע לרגל חתימת הפעילות השנתית, קיימה המחלקה חידון עירוני לבתיה"ס היסודיים בעיר בנושא: בטיחות וזהירות בדרכים. תלמידי בתיה"ס  צוידו מבעוד מועד בחומרי הסברה והדרכה אותם שיננו.

תחרות מקדימה התקיימה בביתי הספר. מתחרות זו נבחרו נציגים מכל בית  ספר.  נציגים אל התחרו בחידון העירוני שהתקיים במתנ"ס העירוני.

החידוש – שהפעם בחידון העירוני שותף גם קהל, שתשובותיו הנכונות זיכו אותו בפרסים.

החידון עצמו נפתח בהופעתה של הזמרת העולה לין ביטון שהדהימה את הקהל והתלמידים באיכותיות הקול והשירה שלה.

לאחר שיריה הערבים של לין, שזיכו אותם בתשואות רמות, הגיע פרק הברכות ביניהם של בני ביטון ראש העיר שהדגיש בדבריו את חשיבות העשייה החינוכית לאורך השנה, פעילות שבעצם מצילה חיים, ובירך את המחלקה שיודעת ליצור שיתופי פעולה דוגמת המחלקה למתנדבים, עיר ללא אלימות, אזרחים וותיקים ואגף התרבות כשכל הפעילות היא טובת ובטיחות המשתתפים. פעילות נחוצה שמועברת הלאה ומצילה חיים כאמור.

בחזרה לחידון: החידון כלל 3 שלבים: שאלות - שאלון אמריקאי (4 תשובות) ובחירה בתשובה נכונה.

שאלות פתוחות – ושאלות חשיבה והגיון.

במקום הראשון זכתה נציגת ביה"ס עמי אסף – גאות בן לולו באופניים, קסדה ופעילות  חדר בריחה בטיחות בדרכים לתלמידי השכבה.  

במקום השני - זכתה נציגת ביה"ס בן עטר תהאל אסולין  בקסדת בטיחות, ופעילות לתלמידי השכבה  במגרש הדרכה זה"ב.

במקום השלישי- זכתה הנציגה טליה ריבוח בקסדה וסרט לכל תלמידי השכבה.  הפרס השלישי הינו

מתנת ראש העיר בני ביטון, ומנהל אגף החינוך מקס פרץ - סרט אותו יבחרו התלמידים מרשימת הסרטים המוקרנים בסינמטק העירוני.

הקהל עצמו - זכה בעשרות פרסים שחולקו ישירות על כל מענה נכון לשאלות, אך מעל הכל – בחוויית למידה בנושא חשוב  זה.

כאמור - הבוקר הגדוש היה מעניין ומסקרן - בו הציגו תלמידי היסודיים ונציגיהם ידע רב וכל זאת גם בזכות שיתוף הפעולה המדהים של רכזות זה"ב בבתי ספר, בהובלתה של גב' אפרת שחר.

אז איך חותמים אירוע מעניין ומביאים אותו לתודעה ושייהנו ממנו רבים יותר? המחלקה לזהירות בדרכים ואיכות הסביבה והחיים, בראשותה של שולי אילוז - מחברת לחידון הבוקר, הופעה של הזמר נתן גושן – חביב הנוער הצעיר והמבוגר.

כאשר  לביא ברוך - זמר החימום שלו - כשרון דימונאי, שהדהים בהופעתו את חבריו והקהל עלה לבמה ושר בין היתר את שיר "מרכבות המוות" הקשור לנושא תאונות הדרכים.

לשיר קדמה עדותו האישית  והמרטיטה של נפגע תאונות דרכים, שסיפורו האישי ריגש ונגע בהרבה לבבות  והחדיר למשתתפים את נושא זהירות בדרכים, איך למנוע ולהימנע מתאונות והסבל הנורא שמגיע בעקבותיהן.

בתום שיריו של לביא ברוך שחתמו את העדות האישי, עלה הזמר - חביב הנוער נתן גושן להופעה שסחפה את בני הנוער להצטרף לשירה ולריקודים.