פסטיבל חדש נולד בישראל: פסטיבל מדבר דימונה

נופי הרי דימונה והנגב הם מהנופים הייחודיים והמרשימים ביותר בארץ, במהלך חודש יולי ואוגוסט נהנו מעל 3,200 איש/ה מפסטיבל מדבר דימונה שארך כחודש ימים - טיולי ג'יפים, גמלים ורייזרים, הופעת שיא עם מוש בן ארי וכמעל 30 אטרקציות לכל המשפחה *


 פסטיבל מדבר דימונה קיים הרבה מעבר למה שהבטיח מזה השנה השנייה, והוכיח שלדימונה ולנגב יש מה להציע גם בתחום התיירות. אירועים, סדנאות, טיולים והופעות והכול באווירה מדברית ייחודית שיש רק בנגב.

העיר דימונה – בירת הנגב המזרחי, עוברת בשנים האחרונות התחדשות עירונית לצד בנייה מאסיבית של שכונות חדשות לזוגות צעירים, פרויקטים חדשניים ותעשייה מתקדמת.

קאנטרי קלאב, אגם ואמפי עם 2500 מקומות שכבר אירח את חנן בן ארי, ישי ריבו, אודיה, אבי אבורומי, נרקיס ועוד...  פארק אקסטרים ומרכזים קהילתיים חדשים הם רק חלק מתנופות הפיתוח שהעיר עברה לאחרונה. נופי המדבר הייחודיים שיש רק בעיר דימונה הביאו את רשת המרכזים הקהילתיים בעיר לייצר בשנייה הפקת ענק מסחררת ותיירותית של פסטיבל מדבר דימונה.

תושבי דימונה ומבקרים שהגיעו לעיר במהלך הקיץ נהנו משורה של פעילויות ואטרקציות - טיולי ג'יפים, רכיבה על גמלים, רייזרים, סיורי טעימות, תצפיות כוכבים ומטר מטאורים, אירועי זוגות, הופעות, סיורים לכל המשפחה ועוד. פסטיבל מדבר דימונה, שנערך לראשונה בעיר הדרומית, נחל הצלחה אדירה. כ-3,200 אנשים השתתפו ביותר מ-30 אירועים מגוונים שהתקיימו ברחבי העיר והמדבר לאורך חודש וחצי, ומארגני הפסטיבל כבר מסתכלים אל עבר העתיד ומעוניינים להפוך את המאורע למסורת שנתית ואף להכפיל את מספר המשתתפים בשנה הבאה.

"המדבר הוא הנכס התיירותי שלנו, פסטיבל מדבר דימונה הוא המשך להשקעה לטווח הארוך בנושאי התיירות המדברית. בשנים האחרונות הביקוש לתיירות פנים עולה, וכעיר מדברית מובילה אנחנו מציעים שפע של אפשרויות תרבות, אירוח, סדנאות וקהילות שונות. בקיץ הבא נרחיב את הפעילויות השונות ונציע מגוון רחב של אפשרויות לינה למבקרים ולתיירים.

"פסטיבל מדבר דימונה הפך למסורת ויתקיים מדי קיץ בכל שנה", אמר נועם כהן, מנכ"ל רשת המרכזים הקהילתיים של דימונה. לאורך השנה יתקיימו אירועים שונים הקשורים לפסטיבל, במהלך החגים ולקראת אתגר ה-DMR מרוץ דימונה במדבר המתקיים בפברואר הקרוב. ההצבעה של תושבי פנים וחוץ  ברגליים ומספר האנשים שהשתתפו בפעילויות הוכיחו שקיים צמא למשפחות, צעירים, וזוגות לחוויית מדבר אמתית, פה בדימונה שלנו".

"פסטיבל מדבר דימונה נולד מתוך חלום ורצון לחשוף את תושבי וילדי דימונה לאחד המשאבים הקסומים ביותר במדינת ישראל – המדבר" אמר אבי בוחבוט מנהל אגף קהילה ברשת המרכזים הקהילתיים ומארגן הפסטיבל. "ההיענות לפסטיבל הייתה אדירה ושמחנו לפגוש בכמות אדירה של תושבי חוץ שבאו ליהנות ולטעום ממה שיש לעיר ולפסטיבל להציע. מחכים כבר לסבב פסטיבל הבא – עם יותר אירועים, אטרקציות נוספות, ועם חווית מדבר מעצימה ותוססת שתמשיך אתנו המון שנים קדימה.


פסטיבל מדבר צילום אבירן מויאל4

פסטיבל מדבר צילום אבירן מויאל2

פסטיבל מדבר צילום אבירן מויאל3