קהילת העברייםקהילתנו נוסדה בארץ ב – 1970, בעקבות חזון של מנהיגנו הרוחני – בן עמי בן ישראל ב – 1966. בחזון הוסבר לו שאנו צאצאי בני ישראל ושהגיעה העת לעזוב את ארה"ב ולחזור הביתה לארץ המובטחת. הוא חילק את חזונו עם אחרים, שכמוהו ידעו שארץ ישראל היא הבית. מהקבוצה שהתגבשה, עזבו ראשוני קהילתנו את ארה"ב, במסע לארץ ישראל, כמחנה מעבר, לשם טיהור והכנה לחיים החדשים, עצרו החלוצים בליבריה, ושהו שם במשך שנתיים וחצי.

לאחר תקופה זאת, החלו לעלות לארץ ישראל. מסע הנדודים שלהם בארץ כלל התיישבות בקיבוץ "מעברות", אך לבסוף מצאו בית בדימונה ויסדו את "כפר שומרי השלום". מאז שעלינו לארץ הקודש בשנת 1969, פיתחנו תרבות תוססת המבוססת על עקרונות של חיים קהילתיים, תזונה טבעונית, רפואה מונעת הוליסטית, וסטנדרטים מוסריים גבוהים. אנו שואפים להגשים גישה הוליסטית לחיים המבוססת על צדק – יישום חוקי אלוהי הבריאה.

על הקהילה והתרבות

קהילתנו קיימת בישראל כחמישים שנה. במשך כל זמן הזה שוררת אווירה של שלום והרמוניה בין חברי הקהילה. יתר על כן, "כפר השלום" של קהילתנו יצר סביבת חיים שמדגימה חיים פעילים ופוריים.

בבסיסם של חיים אלה עומדים חוקים, מצוות ונבואות של אלוהים. אלה הם המסדירים את יחסי הגומלין עם המשפחה, החברים והקהילה. מערכת היחסים של האדם עם אלוהים היא גורם לשיפור וחיזוק איכות החיים של האדם ונתפשת כצורך חיוני וראשון במעלה.

מצאנו כי העבודה האמיתית של אלוהים הינה ביטוי תרבותי. התרבות ערבה להישגיה החברתיים של קהילת מופת זאת, הכוללים אפס אחוזי פשיעה, אפס שימוש בסמים ואפס אלימות נגד נשים. עזרה הדדית חזקה בתוך הקהילה תורמת לשיפור רווחתו של הפרט, לדוגמה: ערבות הדדית בכל הקשור בטיפול בזקני הקהילה, תמיכה מתמשכת למשפחות הזקוקות לסיוע, ודאגה לרווחתן של אימהות לאחר לידה.

כיום הקהילה מעבירה סדנאות ומפגשים בתוכה, הכוללים קבלת פנים, הרצאה על הרקע ההיסטורי, סיור בכפר ובבית הספר, סדנת תופים / ריקוד / בישול לבחירה.

לתיאום והסבר מפורט על מגוון הפעילויות אצלנו, מוזמנים להתקשר ל 08-917-5504 או להשאיר פרטים ליצירת קשר באתר http://www.haivreem.co.il