עדכונים שוטפים

עדכון הנחיות לפתיחת עסקים 26.4 -

חובת חבישת מסיכות 

חלה חובה על חבישת מסכות גם במרחב הציבורי, החל מגיל 7, למעט מי שעוסק בספורט או מי שיש לו סיבה רפואית ואישור על כך. שימו לב כי ינתן קנס בגובה 200 ש"ח בשל הפרת החובת של חבישת מסיכה כבר בפעם ראשונה.

הקלות בפתיחת בתי עסק

 התקנות מתירות מכירת מזון במסעדות ללא ישיבה (״טייק אווי״), פתיחת מספרות ומכוני יופי, קוסמטיקה לרבות הסרת שיער בלייזר ופתיחה של חנויות במרחב הציבורי, למעט בקניונים סגורים. עוד סוכם על עבודת מטפלים אשר יעבדו באופן יחידני או עם אנשים הגרים באותו משק הבית, ללא מגע, תוך שמירה על מרחק 2 מטרים, עטיית מסיכות וחיטוי בין מטופל למטופל. פעילות העסקים הללו תהיה בכפוף לתנאים הקבועים בתקנות לשם שמירה על בריאות הציבור.

להצהרת בעל העסק "תו סגול": לחצו כאן

בתי אוכל יכולים לבצע טייק אווי 

הכללים הנדרשים לשם שמירה על בריאות הציבור במסעדה: בבית האוכל לא יהיו מקומות ישיבה, בדלפק העסק תימצא מחיצה למניעת העברת רסס בין המוכר ללקוח, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, תהיה הקפדה על 2 מטרים בין הנמצאים במקום, תהיה הקפדה על כללי ההיגיינה לרבות חיטוי משטחים. העובדים במסעדה יעטו כפפות ויחבשו מסיכה, ייעשה ויסות כניסת מבקרים כך שבכל העת לא ישהו במקום יותר מ-2 לקוחות לכל קופה רושמת ובבית עסק שגודלו מעל 100 מ"ר, לא ישהו מעל 4 לקוחות לכל קופה. כמו כן יותקן שלט לעניין שמירה על מרחק בין האנשים ומספר לקוחות מותר בבית האוכל.

פתיחת חנויות במרחב הציבורי 

 פתיחת החנות תיעשה בהתאם לשמירה קפדנית על הכללים הבאים: בעל העסק או החנות יגיש לעירייה לפני תחילת הפעלת החנות הצהרה חתומה לפיה יעמוד בתנאים המפורטים. המחזיק או המפעיל של החנות יסדיר ככל הניתן ביצוע מדידת חום לנכנסים לעסק ויתשאל את הנכנסים לגבי סימני מחלה, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, ימונה עובד אחראי על ענייני קורונה, תותקן מחיצה למניעת העברת רסס בין המוכר ללקוח, מפעיל המקום יקפיד על שמירת כללי היגיינה לרבות הקפדה על חיטוי משטחים, יישמר מרחק של 2 מטרים לפחות בין השוהים בחנות וכן תהיה הקפדה על מניעת התקהלות בכניסה לחנות, יסומנו מקומות לעמידת לקוחות במקום המיועד לתור לקופה על מנת לשמור על המרחק בין האנשים, יוצב שלט במקום בולט לעין לשמירה על המרחק כאמור, ייעשה ויסות כניסת מבקרים כך שבכל העת לא ישהו במקום יותר מ-2 לקוחות לכל קופה רושמת ובבית עסק שגודלו מעל 100 מ"ר, לא ישהו מעל 4 לקוחות לכל קופה, יותקן שלט לעניין שמירה על מרחק בין האנשים ומספר לקוחות מותר, המפעיל של המקום יקבע ויפעיל מנגנון להגבלת נכנסים לחנות.

פתיחת מספרות, מכוני יופי וקוסמטיקה

 המספרות יעבדו על פי הכללים הבאים: בעל העסק יגיש הצהרה על עמידה בתנאים לעירייה, בעל העסק יסדיר ככל הניתן ביצוע מדידת חום לנכנסים לעסק ויתשאל את הנכנסים לגבי סימני מחלה, המעסיק ישבץ קבוצות עובדים במשמרות נפרדות, תהיה הקפדה על שמירת כללי ההיגיינה לרבות הקפדה על חיטוי משטחים וחיטוי הכלים, הכיסא וכן כביסה של מגבות וחלוקים בין לקוח ללקוח, בעת הטיפול בלקוח יעטה העובד במספרה כפפות אותם יחליף בין לקוח ללקוח, בנוסף יחבוש מסיכה ומגן פנים בנוסף למסיכה המכסה את העיניים, יישמר מרחק של 2 מטרים בין השוהים במספרה ויוצב שלט לעניין זה, ייעשה ויסות כניסת לקוחות למספרה כך שלא ישהו בכל עת בתוך העסק לקוחות ביחס של יותר מ-2 לקוחות לכל ספר, בנוסף בכל עת לא ישהו בעסק יותר מ-4 לקוחות סך הכל ובעסק שגודלו מעל 75 מ"ר – לא יותר מ-6 לקוחות, מעל 100 מ"ר – לא יותר מ-8 לקוחות, יוצב שילוט במיקום בולט לעניין מספר הלקוחות המותר בעסק וייקבע מנגנון להגבלת מספר הנכנסים למקום.

תבוצע אכיפה משמעותית על ידי מפקחים ברשויות המקומיות, לשם פיקוח על עמידת העסקים בתנאים אלו, זאת לנוכח החשש מעליה חדה במספר החולים המאומתים, הרחבת שרשראות ההדבקה וגלי התפרצות חדשים של נגיף הקורונה בישראל.


חושבים על ותיקי העיר 30.3 -
בעקבות פניית ראש העיר אל מנהלי המרכולים הגדולים בעיר, יתקיימו שעות מיוחדות בהן רק תושבים בני 65 ומעלה יוכלו לערוך קניות.
זיכרו, התקנות מאפשרות יציאה מהבית לצורך הצטיידות במזון ותרופות אך יש להמעיט בכך כמה שניתן. לא לשכוח להצטייד בכפפות ומסיכת פנים, יש להשליך אותם לפח ביציאה מהסופר.

שעות הפתיחה לגילאי 65+:
ויקטורי: ימים א'-ה' בין השעות 07:30-09:00 בבוקר
מחסני השוק: ימים א'-ה' בין השעות 06:30-08:30 בבוקר

אגף הרווחה והשירותים החברתיים 24.3 -
נערך מיפוי צרכים לאוכלוסיית הגיל השלישי בעיר.
ניתן לפנות למוקד העירוני ולעדכן לגבי כל אזרח ותיק אשר נצרך לעזרה או סיוע בימים אלו.
ניתן להשאיר פניות במוקד העירוני במספר 106, לפנות למזכירות אגף הרווחה הנותן מענה טלפוני בכל יום בין השעות 08:00-16:00 בטלפון 08-6563108 (לאחר השעה 16:00, ניתן לפנות גם למוקד העירוני) וכן בדף הפייסבוק של העירייה ושל ראש העיר.
כל אזרח ותיק וכל משפחה יקבלו מענה בעת זו, כל צוותי אגף הרווחה והשירותים החברתיים ערוכים לכך.

רישוי עסקים- הזמנת אוכל מעסקים ביתיים
תושבים יקרים,
לאור הנחיות של משרד הבריאות. חל איסור להזמין אוכל מעסקים ביתיים שאין להם אישורים ממשרד הבריאות. מומלץ להזמין אך ורק מעסקים מאושרים ותחת פיקוח.

עדכון מישיבת משק לשעת חירום יום ד' 18.3.20
תושבים יקרים, ראשית אני רוצה להודות על הדאגה ואיחולי הבריאות. גם מהבידוד אני מנהל את ענייני העיר והשעה יחד עם ממלא מקומי מר ארמונד לנקרי ורמ"ד משק לשעת חירום וסגני מר אריאל ללוש וכמובן כלל ראשי האגפים והמכלולים שעושים עבודתם באופן מסור ואני מבקש להודות להם.

מספר עדכונים על הנעשה היום:

  • ניקיון תחנות הסעה ומקוואות- היום יצאו עובדי אגף שפ"ע לפעולות חיטוי בתחנות ההסעה ברחבי העיר, לאחר קבלת פנייה לגבי צורך בחיטוי המקוואות הנחיתי לבצע את הפעולה גם שם.
  • רווחה- הסתיים מיפוי הצרכים לאוכלוסיית הקשישים בעיר. אנו מבקשים מכל התושבים לדווח לנו על כל אדם או משפחה אשר נצרכים למשהו בימים אלה. ניתן להשאיר פניות במוקד העירוני, באגף הרווחה וגם בדף הפייסבוק של העירייה וכאן, בדף הפייסבוק שלי. אנו לא נותיר אנשים ללא מענה, כל צוותי הרווחה ערוכים.

חשוב להזכיר: מרכזים רפואיים, מרכולים, תחנות דלק, בתי מרקחת פתוחים ויישארו פתוחים.
אנו מחדדים שוב, יש להתעדכן רק דרך מקורות רשמיים, אנו נעדכן כאן, בדף העירייה ובאתר האינטרנט של העירייה בכל התפתחות והנחיות חדשות. אנא הימנעו מיציאה מיותרת מבתיכם. הקפידו על הכללים.

שלכם, 
בני ביטון, ראש העיר