יותר שקיפות, יותר מידע נגיש לציבור!

הישג גדול לעיריית דימונה שרשמה את השיפור הגדול ביותר!


 

יותר שקיפות, יותר מידע נגיש לציבור!

איגוד האינטרנט הישראלי ועמותת שקיפות בינלאומית ישראל מפרסמים את תוצאות מדד השקיפות באתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות לשנת 2022, בו דורגו 121 רשויות מקומיות, על בסיס היקף ואיכות המידע שהן מספקות לתושביהן באמצעות אתרי האינטרנט.

איגוד האינטרנט הישראלי ועמותת שקיפות בינלאומית ישראל מפרסמים את תוצאות מדד השקיפות באתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות לשנת 2022, בו דורגו 121 רשויות מקומיות (78 ערים, 19 מועצות אזוריות ו-24 מועצות מקומיות), על בסיס היקף ואיכות המידע שהן מספקות לתושביהן באמצעות אתרי האינטרנט.
 

אתר האינטרנט של הרשות המקומית הוא הכלי המרכזי להעברת מידע ותקשורת מול התושבים ולכן חשוב שהמידע ואופן הצגתו יהיה מקיף, מדוייק ובהיר ככל האפשר. ממצאי המדד והקריטריונים הנמדדים בו נקבעים באופן אובייקטיבי על בסיס המידע כפי שהוא מוצג באתר האינטרנט של הרשות ומתפרסם לציבור, בנושאים כגון: תקציב, חוזים, מכרזי תשתיות ורכש, מכרזי כוח אדם, מידע הנוגע לחברות עירוניות, סביבה, חירום וכיוצ"ב. ניתוח הממצאים במדד, וכתיבתו נעשו על ידי ד"ר גלית אבידר. איסוף הנתונים במדד 2022 והצפייה באתרי האינטרנט של הערים התבצע על ידי צוות עמותת שבי"ל בניהול המנכ"ל עו"ד מיכאל יוחאי ומנהלת הפרויקטים אנאבל טרגובניק, בסיוע סטודנטים וסטודנטיות מאוניברסיטת תל אביב.


השנה, עיריית דימונה רשמה עלייה מטאורית וקיבלה את הציון 94.5 (מתוך ניקוד כללי 113, כאשר הציון באחוזים - 84)

רה"ע בני ביטון אמר לאחר פרסום תוצאות המדד: 
"המדיניות שלנו תמיד הייתה לפעול בשקיפות רבה וכך נפעל תמיד, אני בטוח שבשנים הבאות נגיע לציונים גבוהים עוד יותר"

 

 

הישג מרשים.jpe